EDUCATIE

Trei grădinițe sunt ÎNCHISE, 182 de școli sunt închise parțial din cauza gripei


Trei grădinițe sunt ÎNCHISE, 182 de școli sunt închise parțial din cauza gripei

E.Ş. | 2020-02-28 17:56

Peste 7.000 de elevi au stat vineri acasă din cauza suspendării cursurilor din școlile lor, în contextul mai multor cazuri de gripă, anunță Ministerul Educației. În cazul absenţei timp de trei zile consecutiv a peste 20% dintre elevii unei școli din cauza gripei confirmate, cursurile unităţii de învăţământ se vor suspenda. În total, sunt trei grădinițe închise intregral și alte 182 de școli sunt închise parțial, din cauza gripei.

Lista cu unitățile de învățământ închise integral din cauza gripei

ALBA

GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ALBA IULIA

HUNEDOARA

Grădinița cu Program Prelungit nr. 1 Deva - structura a Grădinței cu Program Prelungit nr. 7 Deva

SIBIU

Grădinița cu program prelungit "Phantasia Kindergarten" Sibiu

Lista cu unitățile de învățământ închise parțial din cauza gripei

TIMIȘ

1. Gradinira cu Program Prelungit nr. 22 - Timisoara

2. Gradinita cu Program Prelungit - Comuna Giroc

3. Scoala Gimnaziala nr. 24 - Timisoara

4. Liceul Teoretic "Jean Louis Calderon" - Timisoara

5. Scoala Gimnaziala - Comuna Remetea Mare

6. Gradinita cu Program Prelungit nr. 3 - Timisoara

7. Scoala Gimnaziala - Comuna Sacalaz

8. Scoala Gimnaziala nr. 2 – Timisoara

MUREȘ

1.Școala Gimnazială „Avram Iancu” Târnăveni,

2.Școala Gimnazială „Traian” Târnăveni,

3.Grădinița cu Program Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureș,

4.Grădinița cu Program Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureș,

5.Grădinița cu Program Prelungit Manpel Târgu-Mureș

ALBA

1.LICEUL TEHNOLOGIC "AL. DOMSA" ALBA IULIA,

2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 ALBA IULIA,

3.LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA

IALOMIȚA

1.Scoala Gimnazială "Al. Odobescu" Urziceni,

2.Scoala Gimnazială "I.H. Radulescu" Urziceni,

3.Scoala Gimnazială Cosereni,

4.Scoala Gimnazială Nr. 3 Slobozia,

5.Liceul de Arte "Ionel Perlea" Slobozia

IAȘI

1.ȘCOALA GIMNAZIALĂ "OTILIA CAZIMIR", IAŞI;

2.ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN PETRICEICU HAŞDEU", IAŞI

BISTRIȚA NĂSĂUD

Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Bistrita

DOLJ

Grădinița cu Propgram Prelungit ”Dumbrava Minunată” Craiova

ILFOV

1. Liceul Teoretic „Ioan Petrus” Otopeni

2. Școala Gimnazială nr.1 Petrachioaia

3. Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Berceni

4. Școala Gimnazială nr.1 Voluntari

5. Școala Gimnazială nr.1 Jilava

NEAMȚ

SCOALA GIMNAZIALA "NICU ALBU", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT

VASLUI

Scoala Gimnaziala Episcop Iacov Antonovici, Barlad

DÂMBOVIȚA

1.SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 MORENI

2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 TITU

3.SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZUL PUCIOASA

ARAD

Scoala Gimnaziala Sagu

CLUJ

1.Gradinita cu PP Lizuca Cluj-Napoca

2.Gradinita cu PP Academia Piticilor Cluj-Napoca

3.Liceul Baptist Emanuel Cluj-Napoca

4.Liceul Teologic Reformat Cluj-Napoca

5.Scoala Gimnaziala Ioan Creanga Cluj-Napoca

6.Gradinita cu PP Casuta Povestilor Cluj-Napoca

7.Liceul Teoretic Avram Iancu Campia Turzii

8.Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca

9.Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca

10.Gradinita cu PP Micul Print Cluj-Napoca

11.Liceul Teoretic Bathoty istvan Cluj-Napoca

12.Gradinita cu PP Raza de Soare Cluj-Napoca

13.Liceul teoretic Nicolae Balcescu Cluj-Napoca

14.Liceul Teoretic Onisifor Ghibu Cluj-Napoca

15.Colegiul Național George Coșbuc Cluj-Napoca

16.Scoala Gimnaziala Horea Cluj-Napoca

17.Liceul Unitarian Ianos Ianos Zsigmond Cluj-Napoca

18.Liceul Teoretic Avram Iancu Cluj-Napoca

OLT

Colegiul Național „Ion Minulescu” Slatina

SĂLAJ

1.Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Zalău

2.Școala Gimnazială " Gheorghe Lazăr " Zalău

3.Școala Gimnazială "Corneliu Coposu "Zalău

4.Liceul Ortodox "Sfântul Nicolae "Zalău

5.Liceul de Artă " Ioan Sima " Zalău

6.Grădiniță cu Program Prelungit "Piticii Isteți " Zalău

7.Grădiniță cu Program Prelungit " Dumbrava Minunată " Zalău

8.Colegiu Tehnic " Alesandru Papiu Ilarian "Zalău

9.Școala Gimnazială nr 1 Gîrbou

10.Școala Gimnazială " Andrei Mureșanu " Cehu Silvaniei

SIBIU

1.Grădinița cu program prelungit Nr 5 Sibiu

2.Școala Gimnazială Nr 18 Sibiu

3.Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Sibiu

4.Liceul Teoretic ”Gustav Gundisch” Cisnădie

VÂLCEA

1.CNI Matei Basarab Rm. Valcea

2.Colegiul Energetic Rm. Valcea

3.Scoala Gimnaziala Nicolae Balcescu Dragasani

4.Scoala Gimnaziala Nr.5 Rm. Valcea

BUCUREȘTI

1 Grădinița nr. 50

2 Liceul Teoretic Jean Monnet

3 Școala Gimnazială Genesis

4 Școala Gimnazială nr. 5

5 Școala Gimnazială Elena Văcărescu (186)

6 Școala Gimnazială Sf. Voievozi

7 Școala Gimnazială Pia Brătianu

8 Liceul Teoretic Nicolae Iorga

9 Școala Gimnazială I. H. Rădulescu

10 Școala Gimnazială Titu Maiorescu

11 Colegiul Național Ion Neculce

12 Grădinița nr. 47

13 Grădinița nr. 122

14 Școala Gimnazială nr. 40

15 Grădinița nr. 7

16 Școala Gimnazială nr. 39

17 Grădinița nr. 276

18 Școala Gimnazială Maria Rosetti

19 Școala Gimnazială nr. 27

20 Școala Gimnazială nr. 307

21 Grădinița nr. 196

22 Școala Gimnazială nr. 86

23 Liceul Teoretic Decebal

24 Școala Gimnazială nr. 92

25 Școala Gimnazială nr. 54

26 Școala Gimnazială nr. 84

27 Școala Gimnazială Cezar Bolliac

28 Grădinița nr. 231

29 Școala Gimnazială Nicolae Labiș

30 Liceul Teoretic Decebal

31 Școala Gimnazială nr. 82

32 Școala Gimnazială nr. 195

33 Grădinița nr. 196

34 Grădinița nr. 232

35 Grădinița nr. 160

36 Școala Primară SEB

37 Grădinița Înșir te Mărgărite

38 Școala Gimnazială nr. 129

39 Grădinița nr. 4

40 Școala Gimnazială nr. 79

41 Școala Gimnazială nr. 99

42 Colegiul Național M. Eminescu

43 Colegiul Romano-Catolic Sf. Iosif

44 Liceul Teoretic Ștefan Odobleja

45 Școala Gimnazială nr. 135

46 Grădinița nr. 185

47 Grădinița Căsuța Fermecată 270

48 Școala Gimnazială nr. 150

49 Școala Gimnazială nr. 280

50 Grădinița nr. 268

51 Școala Gimnazială nr. 115

52 Școala Gimnazială Sf. Constantin și Elena

53 Grădinița nr. 273

54 Școala Gimnazială nr. 142

55 Liceul Teoretic Eugen Lovinescu

56 Școala Gimnazială nr. 156

57 Școala Gimnazială Sf. Nicolae

58 Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu

59 Școala Gimnazială Regina Maria

60 Școala Gimnazială Sf. Andrei

61 Școala Gimnazială nr. 117

62 Liceul Teoretic Marin Preda

63 Școala Gimnazială nr. 309

CONSTANȚA

1.Gradinita “ Florilor” Cumpana,

2.Liceul Tehnologic ”Nicolae Dumitrescu” Cumpana,

3.Scoala Gimnaziala nr.1 Lumina,

4.Școala Gimnaziala nr.10 ”Mihail Coiciu” Constanta,

5.Gradinita cu Program Prelungit nr.6 Constanta,

6.Colegiul National Pedagogic “Constantin Bratescu” Constanta,

7.Scoala Gimnaziala nr. 38 “Dimitrie Cantemir” Constanta,

8.Gradinita cu program normal “Gradinita lui Andrei” Eforie Nord,

9.Scoala Gimnaziala nr.2 Valul lui Traian

BUZĂU

Școala Gimnazială Nr. 11 Buzău

SUCEAVA

1.GPN Obcini Suceava,

2.Scoala Gimnaziala Miron Costin Suceava,

3.Colegiul National Mihai Eminescu Suceava,

4.Scoala Gimnaziala Al. I. Cuza Falticeni,

5.Scoala Gimnaziala Ion Ciurea Falticeni,

6.Scoala Gimnaziala Ion Irimescu Falticeni,

7.Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava,

8.GPP Pinochio Suceava - structura GPP Licurici,

9.Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Falticeni,

10.GPP Prichindel Suceava,

11.Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu Suceava

GALAȚI

Gradinita nr.32 Galati

BRAȘOV

1.Colegiul Tehnic Energetic 'Remus Răduleț' Brașov,

2.Colegiul Tehnic 'Mircea Cristea' Brașov,

3.Grădinița cu Program Prelungit 'Martinică' Nr. 17 Brașov,

4.Grădinița cu Program Prelungit 'Micul Prinț' Nr. 22 Brașov,

5.Grădinița cu Program Prelungit Nr. 29 Brașov,

6.Grădinița cu Program Prelungit Nr. 9 Brașov,

7.Liceul 'Andrei Mureșanu' Brașov,

8.Liceul Vocațional de Arte Plastice 'Hans Mattis-Teutsch' Brașov,

9.Școala Gimnazială Nr. 14 'Sfântul Bartolomeu' Brașov,

10.Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov,

11.Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov,

12.Școala Gimnazială Nr. 27 'Anatol Ghermanschi' Brașov,

13.Școala Gimnazială Nr. 30 Brașov,

14.Școala Gimnazială Nr. 9 'Nicolae Orghidan' Brașov,

15.Școala Gimnazială Nr. 3 Codlea,

16.Colegiul 'Aurel Vijoli' Făgăraș,

17.Colegiul Național 'Radu Negru' Făgăraș,

18.Grădinița cu Program Prelungit 'Prichindeii' Făgăraș,

19.Liceul Teologic Ortodox 'Sf. Constantin Brâncoveanu' Făgăraș,

20.Școala Gimnazială Ghimbav,

21.Școala Gimnazială 'Peter Thal' Râșnov,

22.Școala Gimnazială Nr. 3 'Pompiliu Dan' Zărnești,

23.Școala Gimnazială Lunca Câlnicului,

BRĂILA

Școala „Al.I.Cuza”, Brăila



Parerea ta...

Doresc sa comentez



(Vezi versiunea pentru PC a articolului)

Vezi versiunea pentru PC
Ziarul Puterea - Cotidian national.

Cotidian national de dezvaluiri. Singurul ziar aparut in perioada de criza.



0.1263